Můj příběh s jazyky

\"Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán.\"

Mluvím anglicky a jsem majitelkou jazykové agentury. Miluju cestování, užívám si život plný nevšedních zážitků, mou další vášní a zároveň i profesí je hudba, díky které cestuji po celém světě s kapelou Country Sisters, kde díky jazykovým znalostem se potkávám a komunikuji se spoustou zajímavých lidí, a to hlavní – vždycky vím, co čem je řeč a umím na to zareagovat.

Znalosti cizích jazyků mi otevřely dveře do

celého světa dokořán.

\"Andy-pole2\"

Vím, že spousta lidí dnes bojuje s jazykovými znalostmi a necítí se kvůli tomu dobře, a proto také pomáhám ostatním a ukazuji jim cestu, jak překonat i jejich jazykové bariéry.

Než jsem se stala lektorkou a expertkou na výuku jazyků, musela jsem ujít pěkný kus cesty a prokousat se všemožnými úskalími. Předně bylo třeba nejen se naučit anglicky, ale dlouhé roky jsem zkoumala a zjišťovala (většinou metodou pokus-omyl), co na mé studenty funguje, jakým způsobem ke každému přistupovat a jak mu najít tu nejlepší cestu k tomu, aby se skutečně něco naučil a uměl to používat.

Každý jsme totiž jiný a unikátní.

Jako každý, kdo se kdy učil cizí jazyk, jsem měla krušné období. Období, kdy jsem to chtěla vzdát a říkala jsem si: “To nikdy nepochopím.” nebo “To si nikdy nezapamatuju.” 

Anglicky jsem uměla celkem slušně už od malička, zvládala jsem docela bez problémů gramatiku a slovíčka, levou zadní jsem úspěšně skládala většinu online testů, myslela jsem si, že už mám vyhráno…..ale omyl.

Přesto, že angličtina už byla běžnou součástí mého života a byla mi zcela přirozená, přišlo na mluvení v praxi, telefonování s klienty v mém prvním zaměstnání a přestože už jsem všechny ty znalosti v hlavě měla, ne a ne ven. Jakmile mi zazvonil telefon, rozechvěl se mi hlas a mé oči se upíraly k usmolenému papírku na mé nástěnce, kde jsem si jako prvňáček vypsala všechny základní věty od Hello až po Goodbye.

Cítila jsem se hrozně a moje sebevědomí bylo na nule, ale naučila být trpělivá a zbavit se ostychu. Můj problém byl totiž hlavně v mé hlavě.

Spousta mých studentů má podobné či stejné problémy. Anglicky se dnes už učí děti od plínek a přesto je stále spousta těch, pro které je cizí jazyk téměř nezdolatelnou překážkou v získání lepší práce, povýšení, cestování atd.

Jak je to tedy možné, že se všichni učíme anglicky a přesto jen 20% z nás opravdu mluví?

\"andrea_tousova_jpg\"Nad touto otázkou jsem se dlouho zamýšlela a díky tomu vznikla v roce 2006 Andriss Jazyková Akademie.  Začala jsem budovat team lektorů a pracovat na tom, abychom dokázali našim studentům předávat jen to nejlepší nejen ze znalostí, ale i z našich osobních zkušeností a naučit je jazyk skutečně tak, aby ho uměli používat. 

Na mnoha kurzech se totiž naučíte vyplňovat cvičení, ale málokde se naučíte jazyku rozumět a používat ho. Proto mnoho lidí stále s jazyky zápasí a ne a ne se je naučit. Obecně se totiž říká, že angličtina je těžká, a když vyrůstáte s tímto přesvědčením zakódovaným hluboko ve vaší hlavě, není divu, že je to pro mnoho lidí nadlidský výkon.

Anglicky se může naučit každý, pokud skutečně chce.

Je několik metod, jak na to a každý si musí najít tu svou, protože jak už jsem zmínila, každý z nás jedinečný a unikátní. A právě v tom spočívá to krásné kouzlo.

Všimli jste si někdy, že když posloucháte svou oblíbenou písničku, tak si po čase pamatujete text, i když jste se ho nikdy v životě neučili? Schválně, vzpomeňte si na svou oblíbenou píseň….aha….že znáte text?

Jde o metodu nenásilného učení, tzv. podvědomého učení.

O této a mnoha dalších metodách učení (některé vás zaujmou vice a jiné méně) se dočtete v mém e-booku, který jsem pro vás napsala. Je to vlastně návod.

Návod na to, jak se učit jazyky, aniž byste si rvali vlasy, spali s knihou pod polštářem a v noci vás probouzely noční můry nebo aniž byste se roztřásli a zbělali, když na vás nějaký cizinec promluví.

Já sama se díky těmto metodám učím další jazyky – např.teď zrovna italštinu. Občas si zajdu za lektorkou, abych si zkontrolovala, jestli vše dělám správně a ona se mě nemůže vynachválit, jak že je možné, že se takhle rychle učím…..a řeknu Vám tajemství….vlastně se skoro vůbec neučím a presto si to pamatuji 🙂 není to super?

Fandím každému, kdo se učí cizí jazyk a pokud to bude v mých silách, podpořím vás v tom jak jen to bude možné! Nejste v tom sami tak hurá do toho!

 

Ráda vám pomohu v těchto oblastech: 

  • Individuální a skupinová výuka cizích jazyků
  • Lekce, kurzy a semináře obchodní angličtiny pro firmy
  • Tématické kurzy angličtiny, které postavím dle vaší poptávky
  • Výuka angličtiny přes Skype
  • Online kurzy
  • Jazykové konzultace
  • Tlumočení a překladatelské služby pro obchodní schůzky a prezentace

Budu se těšit na vaši poptávku, kterou mi můžete zaslat na andrea@andreatousova.cz

Kam dál? Mrkněte na moje eBooky nebo na stránky Andriss jazykové akademie

Stáhněte si zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny


Díky audio výuce vám bude angličtina připadat přirozená.


Vyzkoušejte výuku angličtiny přes Skype