Čím mě okouzlilo Toskánsko

Je to tak…..od té doby, co jsem Toskánsko navštívila poprvé v roce 2015, se sem chci vracet každým rokem a možná i několikrát do roka.

Cesta do Toskánska mě lákala již roky před tím, protože jsem z Itálie znala jen letoviska typu Bibione, kde jsou pláže spíše špinavé a přeplněné turisty a není tu nic, co by na vás dýchlo romantickou atmosférou. O Toskánsku jsem slyšela od známých samou chválu, a tak jsem se musela přesvědčit na vlastní pěst.

Bez velkých očekávání jsme ve dvou vyrazili do jižního Toskánska do provincie Grosseto na podzim roku 2015 a tento malý výlet naprosto předčil naše očekávání.

Kromě  věhlasné italské kuchyně, na kterou tu narazíte opravdu v každé restauraci a nikdy vás nezklame, jsme totiž objevili mnohem více.

 • Toskánsko perfektně symbolizuje klidnou dovolenou, kde nenarazíte na davy hlučných turistů
 • Užijete si tu agroturistiky, protože se můžete ubytovat na mnoha farmách nebo dokonce ve vinařstvích na samotě.
 • Ochutnáte ty nejlepší toskánské sýry a toskánská vína, jejichž kvalita vás překvapí.
 • Narazíte na milé a otevřené lidi.
 • Překvapí vás, kolik je tu nádherných pláží.
 • Objevíte okouzlující starobylá města, ke kterým se váže dávná historie.

Tohle všechno a ještě mnohem více překvapilo i nás! Nutno dodat, že nejsme milovníci hotelových komplexů s all inclusive stravou a na dovolenou nejezdíme proto, abychom leželi na lehátku u bazénu nebo na jedné pláži, takže věřím, že jsou i tací, které Toskánsko tolik neosloví, ale to už jde o vlastní preference a představě ideální dovolené.

Pro nás je ideální dovolená ta, kde můžeme navštěvovat a objevovat nová místa, kde si můžeme odpočinout se sklenkou prosecca ve stínu olivovníků během horkého dne, kde můžeme nerušeně pozorovat noční oblohu, aniž by nás rušil svit velkoměst, kde se můžeme vykoupat nebo potápět na poněkud divočejších plážích, kde se můžeme těšit z krás přírody, obdivovat historii a seznámit se s milými lidmi. To vše jsme v Toskánsku našli, a proto je to kraj, kam se budeme vždycky rádi vracet.

Jelikož jsem si Toskánsko doslova zamilovala, všechny své zážitky, poznatky a tipy jsem shrnula do praktického cestopisu/průvodce TOULKY PO TOSKÁNSKU. Ebook Toulky po Toskánsku vypráví o mých 2 cestách po západním a jižním Toskánsku více si o něm můžete přečíst přímo zde >>

dscn1773

Na pláži v Toskánksu

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

  Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky