Proč je důležité vydržet prvních 30 dní?

Dnes mám pro vás příspěvek, který je určený nejen pro mé studenty a pro příznivce Andriss jazykové akademie, je pro všechny, kdo chtějí být úspěšní v tom, co dělají. Startuje nám nový školní rok a většina z nás má nové plány a cíle, kterých chceme dosáhnout. A můj vzkaz pro vás je jednoduchý:

Ať už se dáváte do čehokoli nového, dejte se do toho naplno a vydržte to především prvních 30 dní.

Proč je to tak důležité? Různé zdroje uvádějí, že období prvních 21-30 dní je zásadní, a to především proto, že nám napoví, jestli u dané aktivity skutečně vydržímemůžeme v ní reálně uspět. A co se vlastně v prvních dnech odehrává uvnitř většiny z nás? Je to taková přetahovaná mezi naším cílevědomým aktivním , které se chce nadšeně učit novým věcem a jít hned do akce a mezi naším pohodlným já, které nevidí jediný důvod, proč by se mělo namáhat, proč překračovat hranice komfortní zóny a proč si vlastně tvořit nové návyky, když staré a zajeté koleje fungují dobře a ani se v nich nemusí dost přemýšlet.

Většinou má na začátku navrch naše aktivní já, protože jsme nadšeni z nové aktivity a těšíme se na to, jak v ní budeme úspěšní a kolik nového se naučíme. Postupně se ale přikrádá pohodlné já, které se nás snaží obalamutit tím, že věci nejsou zas až tak lehké a podsouvá nám myšlenky na to, že by třeba doma na gauči bylo určitě lépe 😊.

Které já chcete nechat vyhrát? Předpokládám, že vaše aktivní já. Ano, těch prvních 30 dní stojí trochu úsilí, někdy i více úsilí, ale stojí to za to! Co se totiž začne dít potom?

Teprve pak to začne být zajímavé! Za první zmíněné období si totiž vytvoříme návyk. A pokud je návyk stvořen naším aktivním já, tak postupně to druhé – líné a pohodlné já zmizí. Najednou se do naší aktivity nebudeme muset tolik nutit, cesta k cíli bude mnohem snazší a začneme si ji užívat. A hlavně se naše nová činnost stane naší součástí, budeme k ní přistupovat automaticky a přirozeně….a co je vůbec nejlepší – začneme se díky tomu cítit úspěšnější a spokojenější a budeme zase o několik kroků dál!

Vyzkoušejte to a uvidíte.

Jste-li studenti jazyků a toto téma vás zajímá více do hloubky, přečtěte si můj eBook Recept na jazyky nebo si vyberte jeden z mých kurzů a dáme se společně do výuky.

Mějte se báječně a ať se vám daří!

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky