Povím vám tajemství…

Také často přemítáte o své práci? „Proč to vlastně dělám? Kam mířím? Co z toho budu mít?“

Já ano….dosud jsem si to nechávala pro sebe, ale je načase, abych vám pověděla tajemství. Tím tajemstvím jsou odpovědi na tyto otázky.

Proč to vlastně dělám?

Už od svých 18let se řídím heslem „dělej, co tě baví a naplňuje“. Vedle výuky angličtiny jsem měla mnoho nabídek na klasické zaměstnání, kdy především na začátku mé kariéry, byl slibovaný plat minimálně 2x vyšší, než jsem v té době vydělávala. Ale vždycky jsem odmítla. Proč? Vím, že nejsem člověk do zaměstnání a dříve či později by mě to semlelo, a proto jsem i přes počáteční velmi tvrdou práci setrvala. Odměnou je mi to, že mám svou svobodu rozhodovat se, s kým budu či nebudu spolupracovat, kdy, jak dlouho a za jakou odměnu budu svou práci vykonávat. Jediné, co jsem přidala navrch ke své profesi v oboru vzdělávání, je hudba, kde mám to štěstí ji provozovat také profesionálně a cítit se neskutečně tím naplněná. Tyto dvě činnosti mi zajišťují rozmanitost v práci a mohu se tak na každou z nich vždy maximálně těšit a dělat ji s láskou a na 100%.

Kam mířím?

To slovo není na vrchol, ale „vpřed“. Nechávám vše plynout, na nic netlačím. Co je pro mě podstatné, je být schopna vykonávat svou práci zodpovědně a na maximum tak, abych předávala ostatním to nejlepší ze sebe samé a pracovala nejen pro své dobro a zabezpečení, ale i pro to, abych byla opravdovým přínosem pro ty, které na své cestě potkám. Učím se prožívat každý moment svého pracovního i soukromého života naplno a neupínat se pouze na budoucnost, učím se užívat si každý krok své cesty v práci i soukromí. Mým cílem ve výuce jazyků je, abych každého studenta přivedla na jeho cestu, ukázala mu způsob, jak se vše nejlépe naučit a použít to, a abych mu byla jako lektorka přínosná a užitečná. Zaměřuji se tedy ze 100%, aby mé lekce, webináře a jazykové kurzy měly praktický efekt.

Co z toho budu mít?

Především naplnění. Vše, co dělám, mě opravdu baví. Ať jedu na koncert, připravuji se na webinář nebo jedu za svými studenty, těším se na to. Bez výjimky.

Co mě opravdu těší je to, když mohu sledovat, že někdo další se díky mně něco naučil, že něco pochopil nebo mu třeba můj jazykový kurz pomohl projít pracovním pohovorem na lepší práci….nebo že se neztratil v cizí zemi nebo si konečně zvládnul dát oběd se zahraničním šéfem bez zbytečných nervů. Všechno tohle je pro mě velkou motivací. Vidím, že má práce má cenu a význam, a že jdu správným směrem.

Proto bych i touto cestou všem svým bývalým i stávajícím studentům a klientům chtěla poděkovat za přízeň a za to, že na sobě pracují!

Samozřejmě další důležitou stránkou věci jsou finance. Věřím, že každý si zaslouží odměnu za svou vykonanou práci, a proto jsou kromě těch zdarma některé mé kurzy samozřejmě placené. Běžný zaměstnanec by jistě také nechodil do práce bez očekávané odměny. Peníze k práci patří a i já platím ostatním ráda za jejich služby, protože si jejich práce vážím.

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky