Je nejvyšší čas začít

Na karanténu a na současný stav nemusíme reagovat jen negativně. Vlastně máme 2 základní možnosti – být naštvaní, že nikam nemůžeme, přemýšlet o tom, co nám chybí a bát se, co přijde anebo být otevření, vděční za to, co máme, věřit v lepší budoucnost a využít čas, který teď máme ve svůj prospěch. Právě teď je totiž nejlepší příležitost, abychom se pustili do toho, co jsme již dlouho odkládali.

Je nejvyšší čas začít!

V tomto období se mnohým z nás totiž otevírá jedinečná možnost k tomu zastavit se, přemýšlet, bilancovat a třeba i přehodnotit náš dosavadní životní styl, naše cíle a sny a říci si, jestli skutečně žijeme tak, jak chceme, dosahujeme toho, čeho chceme a učíme se tomu, co nás zajímá.

Úžasné a zároveň děsivé je na tom to, že do tohoto zastavení je nyní uvržen celý svět a je dost možné, že se třeba díky tomuto odpočinku a možnostem přemýšlet naše společnost změní nebo se začne vyvíjet trochu jiným směrem než doposud.

Čas strávený doma je ideální čas na to začít investovat. Nemám na mysli jen finanční investice, ale především investice do našeho vzdělání a do našich dovedností.

Investujte do něčeho, co vás posune. Až tento stav pomine a my všichni se zase navrátíme do normálního koloběhu života, bude to, co nyní zasejete, krásně růst a vzkvétat a vy budete mít náskok před ostatními, kteří „zaspali“ a nezúročili toto nečinné období. Kromě toho, že budete teď pár týdnů nebo měsíců investovat do sebe, má ještě další nespornou výhodu a to sice to, že zabavíte svůj mozek – mozek je totiž sval, který potřebuje stálé procvičování, jinak ochabne. A v neposlední řadě se jakoukoli vám prospěšnou činností rozptýlíte od neveselých událostí.

Vrhněte se do čtení knih, které jste už dlouho odkládali, připravujte si půdu pro své podnikání, zvelebujte ho a vymýšlejte nové možnosti a strategie, pusťte se do výuky cizího jazyka nebo třeba začněte cvičit jógu. Díky online světu a faktu, že teď se skoro všichni snaží přejít do online nastavení, je možností na domácí a vzdělávací aktivity velká spousta.

Abychom se mohli vzdělávat a rozvíjet z domova pěkně online, je potřeba mít zvládnuté metody pro úspěšné samostudium. Přeci jen z domova je to sice pohodlné a bez stresu, ale zase velkou nevýhodou je, že nás skutečně nikdo k ničemu nenutí a jsme to jen my, kdo sám sebe do aktivit.

Nedávno jsem vysílala webinář na toto téma. Původně byl jen pro registrované, ale myslím, že bychom v této době měli myšlenky a nápady všichni sdílet společně, a proto si můžete na konci tohoto článku celý webinář pustit ze záznamu. Jako bonus k webináři jsem přidala „mini level test z angličtiny“, jehož výsledky se právě na konci videa dozvíte. Podklady k testu si můžete stáhnout tady.

Přeji vám, ať toto období přežijete s úsměvem na tváři a podaří se vám z něj získat to nejlepší pro sebe i pro vaše okolí. Budete-li se chtít vrhnout do angličtiny, ráda vás uvidím na některém z mých online kurzů nebo třeba na Skype lekcích.

Zde je záznam webináře:

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře