Vychytaný online kurz

Všechno to začalo eBookem, který jsem se rozhodla napsat nejen pro své studenty, ale i pro všechny, kdo se učí anglicky a chtějí umět používat angličtinu bez chyb.

Pravděpodobně znáte ten pocit, když už si myslíte, že toho v angličtině hodně umíte a najednou přijde „druhá vlna“, která vás doslova posadí na zadek. Další pravidla, rozdíly, chytáky…. a najednou máte pocit, že nic neumíte, jde vám z toho všeho hlava kolem, protože to, co jste si mysleli, že už zvládáte, je najednou přeci jen trochu jinak.

V této fázi někteří studenti propadají mírné depresi. Proč? Často se totiž stává, že po zvládnutí základů máme pocit, že už nás nic nemůže překvapit, ale opak je pravdou. Teprve zvládnutím toho základního si otevíráme bránu k opravdové angličtině – je už totiž na čem stavět. A v tu chvíli se roztrhne pytel s nekonečnými rozdíly mezi angličtinou a češtinou. Začínáte skládat těžší věty, začínáte používat i jiné časy než přítomný a minulý, nabíráte slovní  zásobu a zjišťujete, že rozdílů jsou stovky.

Pokud jste se zrovna i vy ocitli na tomto bodě, máte více méně jen dvě možnosti, co dělat dál.

Tou první je, že se spokojíte s tím, že se „nějak“ domluvíte a dál si už nebudete namáhat hlavu. Ovšem pozor, může se stát, že angličtina, která vám poleze z úst, bude pěkný paskvil. Nerodilý mluvčí si s ní snad poradí – vždyť on možná dělá stejné chyby jako vy, ale u rodilého mluvčího skutečně neobstojíte, naopak, celé se to může pěkně zašmodrchat.

Pro ilustraci uvádím příklad:

Chcete-li anglicky říci „CHCI PŘIJÍT“ a řeknete „I WANT COME„, tak ve skutečnosti druhá strana může rozumět „I WON´T COME“ neboli „NEPŘIJDU„… Jelikož sloveso WANT se vždy musí pojit s předložkou TO, čili správně je to „I WANT TO COME„.

Vidíte? Jedna drobnost a úplně jiný význam. A takových je skutečně mnoho!

Tou druhou možností je jít dál. Není to zas tak těžké se všemu dobře naučit, ale je třeba mít trpělivost a jít opravdu krok za krokem. Tato cesta se rozhodně vyplatí. S lepší angličtinou totiž uděláme větší dojem, budeme působit profesionálněji a miliónkrát zvýšíme své naděje na úspěch, ať už se snažíme o cokoli. A v neposlední řadě se zkrátka dobře domluvíme.

Abych se vrátila k eBooku, tak ten byl zaměřený právě na 10 nejčastějších omylů v angličtině. Byl to můj první online projekt a tudíž  jsem nepředpokládala, že bude nějak úspěšný.

Ale opak byl pravdou – stáhly (a stále stahují) si ho stovky lidí každý měsíc a stále více a více čtenářů ho shledává nejen užitečným, ale i potřebným. 

Tyhle anglické vychytávky totiž hned tak v nějaké učebnici nenajdete ani od každého lektora neuslyšíte.

A to mě přesvědčilo, abych pro vás připravila kurz, který je zaměřený právě na to, abyste vylepšili svou angličtinu a vychytali  tzv. BAD BUGS (nešvary) vaší angličtiny.

ONLINE KURZ 20 KROKŮ K LEPŠÍ ANGLIČTINĚ

Vím, kde mají studenti nejčastěji problémy a ráda budu užitečná i vám. Podívejte se, co všechno se v online kurzu společně naučíme >>

 

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky