Nejlepší způsob, jak utratit peníze, je za vzdělání

Materialismus vidíme všude kolem nás. Zvykli jsme si na to chodit o víkendu nakupovat do obchodních center a utrácet nesmyslné množství finančních prostředků ať už námi vydělaných nebo těch, které máme na kreditkách.

Za co nejvíce utrácíme? Jídlo, kosmetika, oblečení….

Většina lidí bezhlavě nakupuje…zřejmě mají strach, že přijde asi nějaká pohroma, a proto mají pořád plnou ledničku jídla, které nemohou snad nikdy v životě zkonzumovat. Nebo se snaží být „in“, a proto si koupí raději boty za 5tisíc, i když si mohou ty samé v obchodě naproti koupit jen za 1tisíc korun.

Utrácíme za drahé značkové parfémy, kabelky, boty, telefony, počítače, protože máme pocit, že to všechno přeci k životu potřebujeme. Nejen k životu, ale i k tomu, abychom byli společensky oblíbení a patřili mezi ty, kteří si to „mohou dovolit“.

Ovšem druhá strana reality přichází, když nám na konci měsíce přijde výpis z kreditky, kde jsme o dalších pár tisíc v mínusu….ale nevadí, hlavně, že jsme si to všechno mohli koupit 🙂

Jak ale mnoho lidí nakládá s penězi, když se jedná o vzdělání?  Najednou mají pocit, že mají hluboko do kapsy a snaží se utratit co nejméně.

Přitom právě vzdělání, ať už jazykové nebo jakékoli jiné nám na naši cestě pomůže miliónkrát více než kabelka od Gucciho.

Jak to, že jsme tedy schopni za kabelku nebo boty utratit klidně 5 tisíc a když jde o jazykový kurz angličtiny, zdají se nám najednou 2 tisíce příliš?

Jde o to, kde se nachází vzdělání a kde boty na vašem žebříčku hodnot.

Úspěšní lidé říkají:

Nejlepší způsob, jak utratit peníze, je za vzdělání.

Tím, že investujete do vzdělání, propůjčíte vašim penězům skutečnou hodnotu.

Tady jsou důvody, proč investovat do vzdělání:

 1. Posunete se vpřed.
 2. Můžete poznat nové prostředí a nové lidi.
 3. Rozšíříte si obzory.
 4. Pomůže vám to k lepšímu uplatnění v pracovní sféře.
 5. Budete mít báječný pocit sami ze sebe a z toho, že na sobě pracujete.
 6. Mohou se vám otevřít možnosti a nové cesty, o kterých jste dosud nepřemýšleli a objevíte to, o čem ještě ani nemáte tušení.

Pro zajímavost jsem pro vás připravila takové malé srovnání investice, kdy se mladá dívka rozhoduje, jestli si pořídí jazykový kurz nebo kabelku v hodnotě 3 tisíc korun.

porovnani-jazykovy-kurz-kabelka

Tím vás nechci nabádat, abyste si nekupovali svou vysněnou kabelku, boty či telefon. Ale čas od času se vyplatí zamyslet se nad tím, co čeho vlastně investujeme a zda nám to za to skutečně stojí. To je už na každém z nás a je v pořádku, že každý máme jiný žebříček hodnot.

Jazykové kurzy do 3 tisíc korun pořídíte snadno, můžete navštívit stránky s audio výukou angličtiny, výukou angličtiny přes Skype nebo stránky Andriss jazykové akademie.

Ať se vám daří!

 

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

  Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky