Naštve vás, když vám to nejde?

Cítíte se občas v angličtině nebo v jiném jazyce nepohodlně? Jste sami na sebe naštvaní, že už jste to zase řekli špatně nebo jinak, než jste chtěli? Vychrlil na vás někdo anglický monolog a vy jste místo reakce jen bezděčně lapali po dechu a nezmohli jste se na smysluplnou odpověď? Máte někdy pocit, že nevíte, kam se podělo všechno to úsilí z lekcí a kurzů, které jste vynaložili?

Pokud trpíte některým z výše uvedených pocitů, mám pro vás DOBROU – ano, skutečně DOBROU zprávu!

JSTE NA NELJEPŠÍ CESTĚ K ÚSPĚCHU!

Ano, čtete správně! A je to vlastně úplně jednoduché – i tím, že jste občas sami na sebe naštvaní, dáváte svému učení energii. A energie se nestará o to, jestli je plusová či minusová, ona prostě je … a takové zdravé „nakrknutí“ vám mnohdy přinese více užitku než flegmatismus s nulovou emocí směrem k angličtině.

Vše, co musíte ve chvíli naštvání udělat je, TRANSFORMOVAT NEPOHODU V PŘÍLEŽITOST. Sám pokrok totiž vždy vychází z nepohody. Ta nás totiž donutí jít za hranice komfortní zóny a přesně to je místo, kde se dosahuje pokroků a kde se posouváme vpřed.

Ruku na srdce, když budeme zůstávat stále v zóně komfortu, kde je sice teplíčko, ale také pěkný smrádek, neposuneme se dál. Bude nám „stačit“ to, co už umíme a tím začneme stagnovat.

Uděláme-li ale ten odvážný krok tam ven „z bezpečí“ do neznáma, čekají nás zcela jistě výkyvy, úspěchy i zklamání, ale výsledkem toho bude, že se budeme učit novým věcem, získáme nové znalosti a dovednosti a posuneme se vpřed …. a pak po nějakém čase, když se ohlédneme zpět, uvidíme ten obrovský kus cesty, který jsme zdolali, a to nám přinese fantastický pocit sebeuspokojení.

Existují lidé (například i Já), kteří bytostně nesnáší, když udělají chybu. V tu chvíli se opravdu dokážou sami na sebe naštvat a mají vždy 2 možnosti, jak se vztekem naložit.

a) Zůstat frustrovaní, každý den si neúspěch připomínat.

b) Přetvořit sílu vzteku na motivaci a přemýšlet o tom, co udělat pro to, aby to bylo příště lepší.

Jistě hádáte správně, že já volím vždy možnost b), jednoduše proto, že mi připadá smysluplnější a dává příležitost k růstu. Takže pamatujte – příště, až se Vám něco v angličtině nepovede, nestyďte se za to ani sami před sebou a až vyprchá prvotní vztek, zaměřte se všechnu pozornost na to, jak to udělat, abyste to příště zvládli jinak a lépe.

Hledáte v angličtině něco víc, jako třeba motivaci a inspiraci? Přidejte se k nejlepšímu online klubu English Spot Premium a buďte v živém spojení hned se 3 lektorkami Andy, Bárou a Rebekou. Více o klubu >>

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře