Jak si zábavně procvičit anglické časy

Na rozdíl od češtiny má angličtina mnohem více časů. Když se je učíme poprvé, většinou tápeme, ale pokud se dostaneme až tak daleko, kdy projdeme všechny minulé časy, zjistíme, že se krásně doplňují a vše do sebe skvěle zapadá. Ti, kdo jsou dobří v matematice, to mají ještě o něco lehčí, protože logika anglických časů vychází právě z časových os a jednotlivých dějových rovin.

Důležité je naučit se vše dobře hned od začátku. Těžko se totiž chápe třeba čas předpřítomný, pokud neumíme dobře používat např.čas přítomný prostý a průběhový. Je jasné, že bychom chtěli vše umět hned, ale věřte, že trpělivost se vyplatí.

Způsoby, jak se naučit a hlavně jak porozumět časům, jsou různé. Všem studentům doporučuji učit se např.podle „vzorových vět“, tedy naučit se nějaké příkladové věty, které dobře vystihnou situaci, kdy daný čas použít. Pak si tuto vzorovou větu vybavíme při jiné, podobné situaci a ihned se nám vybaví, který čas použít. Na toto je ideální program anglické gramatiky do ucha v podobě MP3 nahrávek, který vřele doporučuji.

Další možností je si časy kreslit do časové osy – co se stalo před čím, co právě pobíhalo, co proběhlo před jiným dějem minulým. Matematicky a logicky založeným studentům toto pomůže asi nejvíce.

A abychom nezůstali jen u teorie, mám pro vás rébus.

Podívejte se na tyto obrázky a přiřaďte k nim správné věty. Věřím, že když zapnete své mozkové závity, zvládnete to doslova levou zadní 🙂

Pojďme na to – Let´s go!

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky