Jak na nepravidelná slovesa v angličtině

Každý jazyk má svá úskalí, kterým se nelze vyhnout a je potřeba je překonat, pokud ho chceme umět skutečně dobře používat.

V angličtině jsou jednou z výzev pro začátečníky a mírně pokročilé studenty právě nepravidelná slovesa. Pro běžné používání je třeba znát zhruba 60-80 nepravidelných sloves.

K čemu nepravidelná slovesa slouží? 

Nepravidelná slovesa mají celkem 3 tvary – I.infinitiv, II.minulý čas prostý a III.příčestí minulé. I. tvar je základní tvar slovesa, II.tvar se používá pro minulý čas prostý (u pravidelných sloves je to koncovka -ed) a III.tvar používáme např. u předpřítomného/předminulého času či pro trpný rod.

Jak se je naučit?

Bohužel nepravidelná slovesa nijak neobejdete. Snahy o zjednodušování vám přinesou tak leda ztrátu času. Je zkrátka potřeba se do nich vrhnout a zkrátka se je naučit, ideálně nazpaměť.

Doporučuji při učení zapojit všechny smysly – čili si slovesa číst, říkat, poslouchat a psát.

Především poslech má opravdu účinky a přináší skvělé výsledky. Proč? Poslechem se totiž učíte opravdu natrvalo a učení samotné pro vás bude o něco lehčí. Slovesa (nebo cokoli dalšího) se vám zkrátka vryjí pod kůži. Na základě poslechu a podvědomého učení jsem připravila celý program anglické gramatiky, o kterém se dozvíte více tady >>

Aby se vám nepravidelná slovesa učila alespoň o něco lépe, připravila jsem pro vás nejen seznam nejdůležitějších nepravidelných sloves, ale k němu i MP3 nahrávku se slovesy a českými překlady.

Seznam nepravidelných sloves a MP3 nahrávky si můžete zdarma stáhnout na této stránce >>

Přeji vám příjemné učení!!!!

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky