Napsala jsem cestopis

Toulky po Toskánsku

Toskánsko je ráj na zemi. Tato malebná část Itálie vám může nabídnout více, než si myslíte!  Kniha je napsaná formou vyprávění a promítá mé osobní zkušenosti a poznatky na mých cestách po Toskánsku. Najdete zde základní fakta o této oblasti, tipy na ubytování a místa, která stojí za to navštívit.  Těšit se můžete i na užitečné informace, např. kolik stojí dálniční poplatky a kam až se platí, jaké jsou ceny v obchodech a kavárnách a jak najít ubytování. Cestopis se skládá ze tří hlavních částí, první obsahuje praktické informace o Toskánsku, druhá pojednává o prodlouženém víkendu v toskánském vinařství a třetí o dovolené na toskánském pobřeží.

\"Cestování mi umožňuje dívat se na svět jinýma očima.\"

 

Odjakživa mě fascinovalo. Jako malá jsem snila, že až vyrostu, budu mít cestovní agenturu a budu tak moci cestovat po celém světě. Můj sen se částečně vyplnil, protože díky mému povolání skutečně cestuji více, než jsem si kdy dovedla představit.

Co mě na cestování baví?

Především je to možnost poznat jiné kultury, kraje, to, že můžu promlouvat s místními lidmi a dozvědět se více o jejich zvycích, tradicích, politické a ekonomické situaci apod. Pomáhá mi to udělat si přesnější obrázek o světě a různé zkušenosti a zážitky mě dovedly i k myšlence, že u nás v Čechách to není nakonec vůbec tak špatné 🙂

Další nespornou výhodou je to, že mám přátele a známé po celém světě. Je úžasné a někdy pro mě až neuvěřitelné mít tu možnost poznat lidi z tolika zajímavých koutů světa, jako například z Malajsie, Indonésie, Grónska, Faerských ostrovů anebo třeba z Texasu.

S cestováním jsou samozřejmě spojené i jazyky, resp.výuka jazyků, které se věnuji, protože perfektní znalost angličtiny, střední znalost francouzštiny, malá znalost italštiny a španělštiny a miniaturní znalost němčiny mi dovolují domluvit se prakticky s každým. Pokud znáte jazyk místních, lidé vám jsou najednou tak nějak blíž. Najednou je o čem komunikovat a po sociální stránce je znalost jazyků velmi přínosná. Díky tomu mohu zažít spoustu nevšedních zážitků a dívat se na všechno jinýma očima.

Jaké jsou mé nejoblíbenější aktivity při cestování?

Jak už jsem zmínila, poznat místní lidi, kulturu, tradice, dále pak ochutnávání lokálních jídel, návštěva zajímavých míst, často také zajdu ráda do nějaké zapadlejší ne-turistické kavárny nebo restaurace, kde vidíte danou destinaci bez masky a takovou, jaká opravdu je. Ráda se procházím po trzích a dívám se, co se tu prodává a po čem je poptávka. Vždy si organizuji výlety a cesty sama.