6 užitečných tipů jak se naučit anglicky

Jak vytěžit ze studia angličtiny co nejvíc a co udělat, aby vám neproklouzla mezi prsty?

Mám pro vás 6 praktických tipů:

         1. Studujte pravidelně

Dělejte si na angličtinu čas pravidelně, i kdyby to mělo být jen 5 minut denně nebo 20 minut týdně. Proč? PRAVIDELNOST=ZVYK. Jakmile si navyknete učit se pravidelně, angličtina se stane přirozenou součástí vašeho života stejně jako třeba čištění zubů nebo ranní káva. Učení vám tak půjde snáze a nebudete se do něj muset nutit.

        2. Obklopte se angličtinou

Co nejvíce se jazykem obklopte a vyhledávejte ho, tzv. jděte mu naproti. Všímejte si, co je anglicky napsané kolem vás, kdo jak a co říká, sledujte filmy a seriály v angličtině, najděte si přátele v cizích zemích a komunikujte s nimi.

        3. Slovíčka i gramatika jsou potřeba!

Pro začátek se naučte fráze a slovní spojení. Budete mít radost, že umíte něco říci i po relativně krátké době. Současně je ale potřeba postupně pracovat na gramatice, protože ta je důležitá pro to, abychom se uměli správně a co nejlépe a nejpřesněji vyjádřit.

         4. Studujte pasivně i aktivně

Vedle klasického pasivního učení (čtení slovíček, vyplňování cvičení) se zapojte i AKTIVNĚ. Co to znamená? Tvořte si kartičky, přepisujte si slovíčka, nahrajte si je na diktafon a poslouchejte je. Zajímavě také funguje, když vy učíte někoho jiného (vysvětlujete).

Tato metoda  se nazývá Teach and Learn (uč někoho a zároveň uč sebe). Zkuste to a uvidíte, že získáte zajímavé vhledy, vyvstanou otázky, které by zrovna vás nenapadly a jazyk uvidíte celkově z jiného úhlu.

          5. Mluvte, mluvte, mluvte!

Mluvte i s chybami. Během toho, jak se budete učit, budete postupně chyby odstraňovat a vaši mluvu učesávat. Mluvení je nejlepší praxe! Není tak důležité, jak to řeknete, ale že to řeknete!

          6. Využijte zpětné vazby

Vracejte se k probrané látce. Může to být formou lekcí s lektorem, kurzů, online kurzů, cvičení, online testů. Zpětná vazba vám dodá sebevědomí, protože zjistíte, co jste se již naučili, a že jste někam pokročili. Také je to dobrá kontrola vašeho pokroku.

Nejen další tipy, ale kompletní návod na to, jak se naučit cizí jazyk najdete zde >>

A na závěr pár užitečných odkazů, které vám ulehčí studium angličtiny!

ebook Recept na jazyky – kniha o tom, jak se naučit cizí jazyk, jak si nastavit svou mysl a co a jak udělat v praxi

Andriss audio nahrávky – MP3 nahrávky pro snadné učení anglické gramatiky

Online kurz Angličtina na cesty – angličtina jako váš spolehlivý parťák na cestách

English Spot videa týkající se výuky angličtiny zaměřená převážně na gramatiku. Registrace a členství je zdarma.

Online kurz základy angličtiny – mini online kurz zdarma pro ty, kdo jsou v angličtině na úplném začátku.

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

    Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky