5 mýtů o výuce přes Skype

Ještě před pár lety jsem si neuměla představit, že bych se svými studenty mohla plnohodnotně pracovat virtuálně skrz obrazovku, ale díky technologiím, které se stále posouvají vpřed, se online výuka stala součástí mých každodenních pracovních aktivit.

Skype výuka angličtiny patří bezpochyby mezi moderní metody učení, která se stává stále vice populární.

V čem tkví výhody Skype výuky?

 1. Úspora času a flexibilita – ušetříte čas strávený jízdou na lekce či kurzy a navíc si můžete lépe přizpůsobit rozvrh podle vašich časových možností.
 2. Učíte se z pohodlí domova či kanceláře – vyberete si místo, kde se vám dobře učí a je jen na vás, jestli je to zahrada, kancelář či obývací pokoj a jestli jste na horách, u moře nebo v úplně jiné zemi než váš lektor.
 3. Nemusíte se stydět – pokud patříte mezi plašší studenty a to vás vždy odrazovalo od docházkových kurzů, u Skype lekcí se toho bát nemusíte. Pokud z nějakého důvodu nechcete, nemusíte ani zapínat web kameru.
 4. Jde to i s dětmi – pokud máte malé děti, víte, že je velmi těžké zařídit si čas na své vlastní aktivity. Z domova online je to však mnohem snazší, protože můžete lekce absolvovat třeba v čase, kdy děti spí nebo když je pohlídá starší sourozenec. Mnoho mých studentek jsou právě maminky na mateřské, které by jinak neměly šanci na jakékoli kurzy chodit.
 5. Plnohodnotná lekceSkype lekce nahradí klasické hodiny z 99%. V hodinách nejen mluvíme, ale píšeme na chatu, sdílíme obrázky a soubory a posloucháme nahrávky.

I přes tyto skvělé výhody se občas lidé Skype výuky bojí a plně jí nedůvěřují. To je ale naprosto normální. Vždy, když se objeví něco nového a nezavedeného, vznikají obavy, které ale postupně ustupují zároveň s tím, jak více a více lidí novinku vyzkouší. A věřím, že stejně tomu bude i u Skype výuky, protože tento způsob výuky je budoucnost vzdělávání.

A zde je 5 nejčastějších mýtů o Skype výuce

 1. Výuka přes Skype není efektivní – naopak, tento způsob výuky je velmi efektivní. Pokud se nenecháte ničím rušit a sedíte u počítače v klidné místnosti, nic vás nerozptýlí a můžete se plně soustředit na komunikaci s lektorem.
 2. Je to technicky náročné – výuka není technicky vůbec složitá, stačí vám k ní jen počítač, tablet či dokonce telefon a kvalitní připojení k internetu. Jediné, co musíte skutečně ovládat, je umět spustit Skype.
 3. Tento způsob výuky je jen pro dospělé – přes Skype se mohou učit i děti. V dnešní době mívají děti kladnější vztah k počítačům a tudíž pro ně učení online nepředstavuje nic nového a převratného jako pro mnoho dospělých.
 4. Přes Skype se dá učit jen konverzace – v lekcích se mnou nebo s lektory z mého týmu se věnujeme nejen konverzaci, ale i poslechu, procvičování gramatiky, rozšiřování slovní zásoby i čtení.
 5. Přes internet je to nedůvěryhodné – pokud nevěříte platbám přes internet, bát se nemusíte. Skype výuku je možné hradit i převodem na účet na základě faktury. Nemusíte mít strach, že zaplatíte a lekce vám nikdo neposkytne – před zahájením výuky uzavíráme s každým novým studentem smlouvu formou přihlášky.

Jak získat ze Skype výuky nejvíce ?

 1. Při lekcích se ujistěte, že budete v klidném prostředí a budete minimálně vyrušováni.
 2. Proto, abychom se lépe slyšeli, doporučujeme používat sluchátka s mikrofonem. Není to podmínkou, ale bez sluchátek se občas zvuk z reproduktorů odráží zpět k protistraně a není moc příjemné slyšet se s ozvěnou.
 3. Zkontrolujte, jestli máte aktualizovaný Skype na nejnovější verzi. Starší verze někdy dělají neplechu.
 4. Při hodinách používejte papír a tužku a dělejte si poznámky, jako byste byli na klasické hodině.
 5. Máte-li učebnici nebo pdf materiály, doporučujeme je vytisknout, abyste si do nich mohli psát.

Abyste si mohli vyzkoušet, jestli bude tento typ výuky angličtiny vyhovovat zrovna vám, poskytujeme každému novému studentovi zkušební 20-30min lekci zdarma. Info zde >>

Zalíbila se vám možnost učit se online odkudkoli a téměř kdykoli? Tak sáhněte po svém počítači, nažhavte internethurá do toho >>

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 • eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny

  Získejte zdarma eBook 9+1 zažitých omylů angličtiny, zbavte se jich a nechte své znalosti zářit.

 • Nejnovější příspěvky
 • Rubriky