Hledáte inspiraci, jak oživit jazykové lekce?

Cítíte, že při hodinách někdy nudíte dokonce i sami sebe?

Chcete aby vaše hodiny byly zábavné nejen pro studenty, ale i pro vás?

Znáte to, začíná hodina, zeptáte se studenta, jak se má, zkontrolujete úkol, opravíte a vysvětlíte chyby a pak sednete k učebnici, proberete další stránku a děláte cvičení. Už po dvaceti minutách už vy i student nenápadně mrkáte na hodinky a těšíte se, až bude konec, až budete mít odkrouceno a půjdete se konečně věnovat tomu, co vás baví........nudí vás tenhle text stejně jako mě? Pojďme to změnit!

Co kdyby lekce vaše studenty bavily? A co kdyby bavily i vás? Zkrátka co kdyby bavily vás oba?

Jmenuji se Andrea Toušová a od roku 2006 působím jako lektorka angličtiny. Vždy se snažím, aby mé lekce byly zábavné a smysluplné a aby bavily nejen studenta, ale i mě.

Prošla jsem si obdobím, kdy mě učení nebavilo, připadala jsem si vyhořelá a vše se odrazilo i na mých studentech. 

Na několik měsíců jsem proto téměř přestala učit a během té doby jsem si uvědomila, že lektorství je mé životní poslání a neskutečně mě naplňuje to, že mohu předávat své znalosti dál a sledovat úspěch svých studentů.

A tehdy jsem změnila svůj pohled na výuku a vedení hodin a začala jsem klást větší důraz na to, aby lekce měly smysl a přinášely inspiraci mně i studentům.

I když se to možná na první pohled nezdá, práce lektora je velmi náročná a lektor samotný odráží kvalitu celé výuky, co víc, dá se říci, že je i částečně zodpovědný za úspěch nebo neúspěch studenta.
To, jak učíme, nás reprezentuje, je to naše “promotion”, a proto bychom to měli dělat, jak nejlépe umíme.

“Lektor je učitel, psycholog a herec v jednom.“

Naším úkolem vedle výuky samotné je vcítit se do studenta, zjistit, co opravdu potřebuje a naplánovat hodiny tak, aby měly směr a aby byly pro obě strany zábavné.

Představte si, že se na každou hodinu těšíte, že si ji budete užívat a sdílet se studentem jeho nadšení a zápal pro to se něco naučit. Představte si, že se studentem sdílíte radost z jeho pokroku!

  • Cesta k tomu, aby vaše výuka nebyla všední.
  • 20 tipů na oživení jazykových lekcí
  • Hry a cvičení pro děti i dospělé, jednotlivce i skupinky.

V eBooku najdete dvacet her a tipů, které můžete používat pro oživení jazykových lekcí, ideálně na začátku nebo na konci hodiny. Najdete zde návody od běžných jednoduchých her až po složitější. 

Všechny hry jsou zaměřeny na rozvoj slovní zásoby, na mluvený projev a některé na gramatiku. 

eBook doporučuji nejen lektorům jazyků, ale i rodičům, kteří se doma učí se svými dětmi a hledají inspiraci.

Každé cvičení je od základu vysvětlené a vy sami si můžete upravit jeho obtížnost nebo obsah,podle toho, jestli pracujete s dětmi či dospělými, skupinkami nebo jednotlivci.

Cena eBooku je 79,-Kč

Pokud máte pocit, že by právě tento eBook mohl být inspirací pro vaše lekce, můžete si ho objednat přímo zde.