• Je předpřítomný čas v angličtině vaším strašákem?
 • Vyhýbáte se mu v konverzaci?
 • Víte, že se bez předpřítomného času neobejdete?

Možná vás poslední otázka překvapila, ale je to tak. V angličtině se bez předpřítomného času neobejdeme, protože se používá naprosto, naprosto všude. Už v běžné konverzaci narazíte na věty jako "Právě jsem přijel." nebo "Už jsi to udělal?". A co třeba věta "Čekám tu už hodinu." - tady byste předpřítomný čas nečekali, že? Ale ano, i tady ho musíme použít. Ať si vymyslíme jakoukoli jinou (náhradní) verzi, vždy to bude špatně nebo nepřesně. 

Spousta studentů se předpřítomného času bojí a především ti, kteří jsou na začátku své cesty, se mu chtějí zuby nehty vyhnout. Není ale vůbec třeba se trápit. Present Perfect (předpřítomný čas) není zdaleka tak hrozivý, jak vypadá a na tomto workshopu vás o tom ráda přesvědčím a pokusím se vám ukázat, že tento čas vám může být skvělým pomocníkem a parťákem v angličtině! Budu se snažit o to, abyste si předpřítomný čas zamilovali.

Ukážu vám, jak se Present Perfect tvoří a v jakých situacích se používá. Podíváme se na ty nejzáludnější rozdíly mezi angličtinou a češtinou a zdůrazníme si věty a situace, kde byste tento čas opravdu nečekali. Vše si pak společně procvičíme a zafixujeme.

ZVLÁDNI PŘEDPŘÍTOMNÝ ČAS

středa 1.12.2021 od 17:00 do 19:30

Jak kurz probíhá?

 • Kurz probíhá formou živého online setkání, které bude trvat cca 2,5h.
 • Před zahájením kurzu obdržíte emailem studijní materiály
 • První část je teoretická
  Vybavíme se základním anglickým "arzenálem", který budete pro používání předpřítomného času potřebovat.
 • Druhá část je praktická
  Aktivně si procvičíme probranou látku formou společných úkolů a mini rozhovorů. Bude prostor i pro vaše otázky a doplnění učiva.
 • Po absolvování kurzu jsou možné individuální konzultace

Tento kurz je pro vás, pokud

 • Chcete začít předpřítomný čas používat aktivně a pochopit ho jako celek
 • Je vaše úroveň angličtiny mírně pokročilá a vyšší
 • Máte trému a necítíte se při mluvení nebo vůbec při používání angličtiny dobře.

Kurzem vás bude provázet

Andrea Toušová

lektorka a ředitelka Andriss jazykové akademie
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán.

Cena celého živého kurzu včetně studijních materiálů je:

499 Kč

Pro aktivní (placené) členy klubu English Spot Premium je tento kurz ZDARMA. Pokud jste členem a chcete se zúčastnit kurzu Zvládni Předpřítomný Čas, rezervujte si místo na esp@englishspotpremium.cz

Chcete se stát novým členem klubu? Objednejte si své členství tady >>

Pokud si nejste jisti, jestli máte na kurz dostatečnou úroveň, popř. jestli je kurz právě pro vás, napište mi na uvedený email, ráda vám pomůžu. 

Začínáme za