Andrea Toušová vás zve na webinář

Tvoření otázek v angličtině

29.března

ve 20.00

150Kč

Co vám přinese tento živý webinář?

Tvoření otázek v angličtině je pro mnohé z nás kamenem úrazu a to nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé. V češtině totiž otázky tvoříme úplně jiným způsobem a navíc zcela jednodušším než je tomu v angličtině. Přesto se můžeme tvoření otázek v angličtině naučit docela jednoduše - stačí znát ta správná pravidla a tipy, jak na to. A přesně za tímto účelem budu vysílat tento webinář.

A jaká jsou hlavní témata?

 • Teorie rozdílů ve tvoření otázek v angličtině a v češtině
  Porovnáme si tyto dva jazyky, jejich logiku a strukturu.
 • Jednoduché tvoření otázek
  Otázky pro začátečníky se slovesy BE, CAN a dalšími.
 • Otázky s pomocným slovesem DO
  Tvoření a logika používání DO, DOES a DID.
 • Otázky v různých časech
  Tvoření otázek za pomoci dalších pomocných sloves v různých časech od předminulého až po budoucí.
 • Podmětné otázky
  Zvláštní kapitola bude věnována "podmětným otázkám".
 • Otázky s předložkou na konci
  Otázky, které mají předložku na konci, ale její význam je na začátku.
 • Nepřímé otázky
  Nahlédneme pod oponu pokročilé angličtiny a tvoření nepřímých otázek.

Jak bude webinář probíhat?

Odkazy na vysílání e-mailem

Po registraci a provedení platby dostanete email s potvrzením rezervace na webinář. V den webináře vám poté zašlu emailem odkaz na vysílání, přes který se připojíte. Proto zadávejte vždy svou nejlepší emailovou adresu a kontrolujte i složky "spam" a "hromadné".

Můžete se zapojit

Při webináři mi budete moci klást otázky prostřednictvím facebooku nebo chatu u vysílání. Zodpovím je a dovysvětlím, pokud něčemu neporozumíte. Budu pro vás mít také úkoly a cvičení, které můžete hned plnit prostřednictvím chatu.

Studijní materiály

Budu mít pro vás připravené studijní materiály a pracovní listy, které si můžete vytisknout před zahájením webináře, což vám umožní dělat si další poznámky.

Záznam webináře

Pokud živé vysílání nestihnete, nic se neděje. Po dobu 30 dní bude k dispozici záznam z vysílání, který si můžete pustit kdykoli. Celou látku tak budete mít možnost si zopakovat.

Webinářem vás bude provázet Andrea Toušová

Andrea Toušová

ředitelka Andriss jazykové akademie
Jazyky jsou mou vášní a jsem šťastná, že mohu předávat dále to, co jsem se za léta praxe naučila.
Andrea je flexibilní,vždy připravená, dává úkoly, které navazují na to, aby i po výuce student dále pracoval sám na sobě a nemyslel si, že stačí pouhé lekce k tomu,aby se naučil jazyk. Z vlastní zkušenosti vím,že bez osobního přístupu studenta to do hlavy nenateče samo. Jsou učitelé a ti co naučí. Tedy naučitelé. Ale i tak bez vůle a snahy nic se nenaučime. Andrea je naučitel. Ostatní je na studentovi.
Ladislav Š.Delikomat
S Andreou se mi velice dobře pracovalo. Vždy umí odhadnout mé slabší stránky a pomůže mi na nich pracovat. Vyhovuje mi, že dává domácí úkoly a trpělivě opravuje chyby, i když je stále opakuji. Je přísná, ale velmi trpělivá a určitě ji všem doporučuji.
Milada P.OSVČ
Andrea mě připravovala k maturitě. Bez její pomoci bych asi neodmaturoval. Všechno mi vysvětlila a také mi pomohla, abych se přestal bát mluvit. Navíc se mnou měla svatou trpělivost, protože angličtina pro mě byla vždy spíš těžká.
Martin S.student

Pro koho je webinář vhodný?

Pro více jazykových úrovní. Mohou se zúčastnit falešní začátečníci, mírně i středně pokročilí a také více pokročilí. Tvoření otázek budeme probírat od nejjednodušších až po nejsložitější, takže si tu každý najde své. I pokročilým pomůže, když se vrátí o pár kroků zpět a zkontrolují si, zda mají vše zažité. Začátečníkům naopak webinář umožní nahlédnout i do pokročilé angličtiny, které možná zprvu nebudou rozumět, ale budou alespoň vědět, co je čeká. Jediná skupina, které webinář nedoporučuji, jsou úplní začátečníci. 

Co získáte?

Především mnohem větší jistotu v mluveném projevu. Otázky se vám budou tvořit jednodušeji, mnohé i automaticky a tudíž se otázek nebudete muset bát nebo se v jejich tvoření zasekávat. Získáte nové znalosti, větší rozhled v angličtině a budete moci komunikovat v pohodové náladě.

Webinář na téma "Tvoření otázek v angličtině" se koná ve středu 29.3.2017 a stojí 150Kč.

Udělejte ve vaší angličtině posun vpřed a registrujte se na webinář! Těším se na vás!