Jak se nejlépe naučit cizí jazyk?

Cizí jazyky jsou pro někoho koníčkem a pro jiné představují věčný boj o to naučit se alespoň jeden z nich.  Téměř každý student ke mně vznáší dotaz, jak se nejlépe a nejrychleji cizí jazyk naučit. Moje odpověď zní:

Obklopte se jím!

Nechte jazyk, který se učíte, aby Vás obklopil nebo téměř pohltil. Hodně studentů dělá tu chybu, že se učí jazyk jen na lekcích, což pro většinu znamená 1 hodinu týdně. Jakmile se zavřou dveře od učebny, na jazyk zapomenou, jako by neexistoval. Udělejte pravý opak!

„Začleňte jazyk do svého života.“

Nebojte se ho, snažte se s ním spřátelit a vyhledávat ho kde jen to půjde. Učíte-li se třeba francouzsky, přečtěte si na internetu něco o Francii, poslouchejte francouzskou hudbu, přidejte se na facebooku do skupiny „milujeme francouzštinu“, snažte se stále dozvídat něco nového o lidech, kteří francouzsky mluví.

Zde přikládám krátký úryvek z mého eBooku Recept na jazyky, který pojednává právě o metodách, jak se naučit cizí jazyk.

„Jednou jsem se na to, jak se nejlépe naučit cizí jazyk, zeptala lektora Steeva od nás z Andriss jazykové akademie, se kterým jsem pracovala mezi lety 2009 a 2011. Jeho metody výuky byly skvělé a klienti si ho nemohli vynachválit.

Steeve mi řekl:

“You must be like a sponge and soak the language from wherever you are.”

Musíte být jako houba a nasáknout jazyk kdekoli, kde zrovna jste.

Když se trochu zamyslíte, začnete vnímat, že jazyk, který se učíte, může být všude kolem vás. A vám jen stačí ho neignorovat, ale nasáknout ho do sebe. Například, když už se rok učíte anglicky a přesto stále čtete slůvko “talk“ (to:k) foneticky jako talk, něco je špatně. Buď se učit nechcete anebo vůbec nevnímáte svět kolem sebe.

Anglických výrazů, které zná i člověk neznalý angličtiny jsou tisíce, ale nemusí jít jen o angličtinu. Stejně tak najdete stovky výrazů z francouzštiny, němčiny, španělštiny atd. Nebudou jich možná tisíce, ale třeba jen stovky, nicméně pořád to stačí na to, abyste se jimi nechali obklopit.

Takže dívejte se kolem sebe s očima dokořán, i tím se učíte!“

A další dobrá rada nad zlato – buďte s jazyky kamarádi, protože díky tomu zjistíte, že:

-Učení není těžké

-Studium jazyka nás může bavit

-Každý z nás má schopnosti naučit se cizí jazyk

-Nemusíme se trápit a bědovat, že nám to či ono nejde

-Je možné si udržet motivaci

-Můžete mít radost ze svého vlastního úspěchu

Andy-pole2

To je jen zlomek celého receptu na to, jak vyzrát na jazyky jednou pro vždy. Všechny tyto body a mnohem, mnohem více rozebírám podrobně v mém prvním eBooku Recept na jazyky. Najdete tu i speciálně vytvořený osobnostní test, který vám prozradí, jaký typ studenta jazyků jste právě vy, a které metody výuky jsou pro vás nejlepší.

Že už víte, jak na jazyky, ale máte problém s motivací? I to Vám v eBooku pomůžu vyřešit. Recept na jazyky je něco jako Váš osobní kouč, který vám významně usnadní cestu vpřed a pomůže vám růst!

Recept se skládá z několika složek, které jsou nezbytné  a pokud kteroukoli z nich vynecháte, bude recept neúplný a nemůže tudíž 100% fungovat. Stejně jako když na pizzu dáte rajčata, šunku, ale nepřidáte sýr….sice to bude k jídlu, ale nebude to ono 🙂

Pokud vás zajímá kompletní recept, klikněte zde >>

Andrea Toušová
Díky mým mnohaletým zkušenostem s výukou cizích jazyků učím lidi nejen jazykům samotným, ale ukazuji jim také cestu, jak odstranit bariéry a otevřít dveře celého světa dokořán. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře